Zawody sportowe

WOJEWÓDZKA LICEALIADA

Reprezentanci Śl.TZN wygrali Mistrzostwa Katowic i jako drużyna zwycięska pojechali na zawody wojewódzkie. Zajęli XV miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Biegach Przełajowych chłopców, które odbyły się w Rudzie Śląskiej w dniu 30.10.2018 r. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W skład reprezentacji weszli: Olaf  Gluszek, Nikodem Polak, Kamil Jarosz, Karol Bizoń, Tomasz Barnaś, Adrian Warzecha. 
Gratulacje dla całej ekipy za godne reprezentowanie katowickich szkół.

WOJEWÓDZKA LICEALIADA WOJEWÓDZKA LICEALIADA WOJEWÓDZKA LICEALIADA

III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W SZACHACH

W dniu 30.10.2018 r. odbyły się w katowickim Spodku  III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Mimo bardzo wysokiego poziomu zajęliśmy w Katowicach wysokie II miejsce. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej po zakończeniu rywalizacji. Gratulacje dla całej reprezentacji, w skład której weszli: Piotr Gil (kl. 4i), Paweł Komandera (kl. 3e), Piotr Kwietniewski (kl. 3e), Arkadiusz Gnus (kl. 1g) i Szymon Maślanka (kl. 1fk).

III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach

Turniej szachowy o mistrzostwo Katowic

W dniu 23.10.2018 r. nasza szkoła odniosła kolejny sukces na arenie sportowej. Reprezentacja uczniów Śl.TZN wzięła udział w turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic, organizowanym przez SP nr. 53 pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W zmaganiach wzięło udział 21 szkół, w tym 10 ponadpodstawowych. Rozgrywki szachowe toczyły się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa dzieci młodsze, szkoła podstawowa dzieci starsze i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywano drużynowo, tzn. drużyna składała się z 4 zawodników - 3 chłopców i 1 dziewczyny. Uczestnicy turnieju musieli stoczyć 7 rund.

W ostatecznej klasyfikacji nasza młodzież zdobyła II miejsce wśród szkół średnich. Jesteśmy mocni nie tylko w zawodach wymagających sprawności fizycznej, ale również umysłowej. Wszystkie wyniki zawodów wliczane są do rywalizacji międzyszkolnej rozgrywek sportowych. To kolejny świetny wynik dla Śląskich!

W skład reprezentacji weszli: Dominika Gębusia 2c, Paweł Komandera 3e, Piotr Kwietniewski 3e, Piotr Wieczorek 3g, Piotr Gil 4i.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Opiekun: Pani Ewa Wandzioch.

Turniej szachowy Turniej szachowy Turniej szachowy Turniej szachowy

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 16.10.2018 r. nasza reprezentacja chłopców zajęła 1 miejsce w zawodach rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych i awansowała do półfinałów  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie. Ogromne gratulacje dla zwycięzców!

Biegi przełajowe Biegi przełajowe

MISTRZOSTWA KATOWIC W PŁYWANIU

W dniu 12.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu.  Reprezentacja Śl.TZN chłopców  uzyskała następujące  rezultaty w konkurencjach  indywidualnych : Tomasz Barnaś 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym, Jakub Stokfisz 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, Szymon Muńkowiak 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 2 miejsce w sztafecie 8×50 m stylem  dowolnym. Czekamy na ogłoszenie wyników drużynowych.

Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu
Dyplom  Dyplom  Dyplom  Dyplom  Dyplom 

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych

DyplomW dniu 28.09.2018r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe w Przełajowych Biegach Sztafetowych Dziewcząt i Chłopców.  Miejscem zmagań sportowych był tradycyjnie teren wokół akwenu wodnego na Dolinie 3 Stawów w Katowicach. Nasza szkoła oczywiście wzięła udział w imprezie, zarówno w sztafecie dziewcząt jak i chłopców.  Męska sztafeta odniosła po raz kolejny ogromny sukces, zdobywając I miejsce. GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych

 

 

MISTRZOSTWA KATOWIC W LEKKOATLETYCE

W dniu 26.09.2018 r na stadionie AWF w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Katowic w Lekkoatletyce. Nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze. Największe sukcesy to: 

  • 2 miejsce Milena Mucha w pchnięciu kulą 
  • 2 miejsce Artur Błażkowski w biegu na 100m,
  • 1 miejsce Tomasz Paliwoda w biegu na 200m, 
  • 1 miejsce Adam Paździerz w biegu na 400 m,
  • 3 miejsce Nikodem Polak w biegu na 400m,
  • 2 miejsce Olaf Głuszek w biegu na 1500m,
  • 1 miejsce w biegu sztafetowym 4×100m A.Pażdzierz N.Polak J.Klus O.Głuszek 

Gratulacje dla całek drużyny za udział i zaangażowanie.

Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

stopka