ZAPROSZENIA

 • Targi Akademickie w CKZIU

LogoCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 4 Transportowe w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 31 zaprasza maturzystów do udziału w IV Zagłębiowskich Targach Akademickich, które odbędą się w, w dniu 3 kwietnia 2019 r. , w godzinach od 10:00- 12:00.

Podczas targów swoją ofertę edukacyjną przedstawiać będą uczelnie publiczne i prywatne oraz szkoły policealne z województwa śląskiego.

Swoje stoiska wystawiennicze prezentować będą:

Politechnika Częstochowska, Politechnika Śląska, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego w Katowicach, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu.

Tragom towarzyszą wykłady prowadzone przez pracowników uczelni wyższych

10.00- uroczyste otwarcie IV Zagłębiowskich Targów Akademickich
10.40-11.25 – Prezentacja oferty edukacyjnej Wydziału Górnictwa i Geologii - Politechnika Śląska
10.40-12.25 –  Trening wystąpień publicznych - Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości
10.40-11.25 – Bezpieczeństwo i innowacje w transporcie szynowym- Akademia WSB

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy, szczególnie maturzystów, którzy nie podjęli jeszcze decyzji dotyczącej swojej ścieżki kształcenia.

Zobacz zgłoszenie...

 • FESTIWAL ŚLASKIEJ KULTURY

Plakat

Obraz i pamięć – spotkanie z cyklu „Przystanek kolekcja”

Naszą wiedzę o czasach minionych czerpaliśmy z opowieści, przekazów pisanych, malowideł… Potem technika umożliwiła nam rejestrację na kliszy nieruchomych obrazów. Kolejnym etapem było dodanie do nich ruchu, koloru i dźwięku. Zapis filmowy stał się bodaj najmocniej przemawiającym do naszej wyobraźni, absorbując najważniejsze zmysły, jakimi odbieramy świat: wzrok i słuch. Jednak to, co początkowo było dostępne dla wybranych, pod koniec ubiegłego wieku stało się powszechne. Każdy z nas mógł, korzystając z coraz tańszych kamer, a potem nawet telefonów, rejestrować otaczającą go rzeczywistość. W jaki sposób takie amatorskie zapisy stać się mogą częścią wspólnej pamięci, opowie Andrzej Tuziak, kierownik Filmoteki Śląskiej, profesjonalnie zajmującej się kolekcjonowaniem filmów.

data: 21 marca 2019 (czwartek), godz. 17.00
miejsce: Sala Kolumnowa, ul. W. Korfantego 34
prowadzi: Andrzej Tuziak (Instytucja Filmowa Silesia Film, Filmoteka Śląska)
wstęp wolny

Czytaj więcej.

 

 • INSTYTUT JĘZYKA ANGIELSKIEGO

zaprasza na:

Plakat

DZIEŃ KULTURY JAPONII28 marca (czwartek) 2019 w Instytucie Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, przy ulicy Grota-Roweckiego 5, którego organizatorami są wykładowcy i studenci filologii angielskiej - specjalności tłumaczeniowej z językiem japońskim

W programie tegorocznego Dnia Kultury Japonii są wykłady, konkursy, kącik gier i rozmaite ciekawostki związane z kulturą japońską – te ostatnie w formie miniwarsztatów w holu głównym. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Sali Rady Wydziału

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału i proszą o przesyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 marca.

Harmonogram

 

Plakat

 


DZIEŃ INDII i BANGLADESU – 11 kwietnia (czwartek) 2019 w Instytucie Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu
, przy ulicy Grota-Roweckiego 5. Organizatorami wydarzenia są członkowie i sympatycy Koła Naukowego Indologów UŚ Samsara.

Informacja

 

 • Konferencja dla nauczycieli

„Integracja dla Edukacji – nowy wymiar przestrzeni szkolnych” 

VI Edycja "Integracji dla Edukacji" to cyklicznie organizowane przedsięwzięcie edukacyjne stanowiące cykl ogólnopolskich konferencji, które każdorazowo poruszają aktualne i istotne tematy dotyczące oświaty.

Celem tegorocznej konferencji, opatrzonej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz Regionalnego Ośrodka Metodyczno- Edukacyjnego Metis w Katowicach, jest przekazanie merytorycznej wiedzy, pokazanie nowoczesnych narzędzi, metod i nieszablonowych rozwiązań dedykowanych dla segmentu szkolnego, wskazanie możliwości innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych takich jak mobilność: modułowość, dostępność oraz jakość jak i zaprezentowanie i omówienie nowego wymiaru przestrzeni wspólnych oraz ich wpływu na nawiązywanie relacji przez uczniów.

 

ZAPRASZAMY 

DYREKTORÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH
NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH I INFORMATYKI
KIEROWNIKÓW ADMINISTRACYJNYCH / KIEROWNIKÓW SZKOLNYCH STOŁÓWEK I BIBLIOTEK
PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDÓW I POWIATÓW 

na bezpłatną konferencję pt.

"KREUJEMY NOWY WYMIAR PRZESTRZENI SZKOLNEJ"

Doświadczanie, Eksperymentowanie, Mobilność, Modułowość, Nowe Technologie - SZKOLNE PRACOWNIE PRZYRODNICZE
Normy, badania, rozporządzenia, wymogi - AKUSTYKA - EFEKTYWNOŚĆ I KOMFORT PRACY 

Konferencja odbędzie się 8 maja 2019 r. na wydziale Prawa i Administracji, ul. Bankowa 11B w Katowicach.  

Podczas konferencji eksperci z dziedziny edukacji poprowadzą ciekawe warsztaty na temat:

 • przestrzeni jako narzędzia w edukacji,
 • kluczowych trendów w wyposażeniu szkół i ich wpływu na kształtowanie postaw,
 • nauczania przez doświadczanie,
 • nowych technologii jako wszechstronnego narzędzia pozwalającego na naukę programowania w szkołach podstawowych i średnich
 • modułowych Pracowni Przyrodniczych będących narzędziem do samodzielnego poznawania świata przez obserwację i eksperyment.

Poruszony zostanie również temat akustyki pomieszczeń szkolnych w świetle obowiązujących przepisów oraz ekosystemu dla rynku edukacyjnego.
Pomożemy placówkom edukacyjnym w efektywnej organizacji przestrzeni zajęciowej i poinformujemy o projektach, w których można uzyskać dofinansowanie na wyposażenie.

Zapisy na konferencję odbywają się za pośrednictwem strony internetowej:
https://www.akademiabambino.pl/362;vi-edycja-integracja-dla-edukacji-katowice

Wszelkie pytania dotyczące konferencji należy kierować do Organizatora: Agnieszka SkorodzieńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 667 633 515

 

 • SZKOLENIA w USA dla nauczycieli

USAAmbasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Zagłady.

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie. Od 2002 roku już 90-ciu nauczycieli z Polski wzięło udział w tych szkoleniach.

DLA KOGO?
Uczestnikami szkolenia mogą być nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych (klasy 4-8 oraz klasy gimnazjalne), ponadpodstawowych oraz szkół dla dorosłych, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Zagładą.
Część miejsc w programie jest przeznaczona dla uczestników programu "Ambasadorzy Muzeum POLIN". Rekrutacja jest skierowana tylko do osób, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w tym szkoleniu.
Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

REKRUTACJA
Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o wypełnienie kwestionariusza zarówno w języku angielskim, jak i w języku polskim oraz dołączenie życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do łącznie 3-4 stron A4 (plus życiorys).
Listy rekomendacyjne są mile widziane.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie e-mailem na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 24 marca 2019r.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Muzeum POLIN:
Kwestionariusz w języku polskim: https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/questionnaire_polish_2019.docx
Kwestionariusz w języku angielskim: https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/questionnaire_english_2019.docx

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja rekrutacyjna dokona wstępnego wyboru kandydatów i zaprosi wybrane osoby na indywidualne spotkania w Muzeum POLIN w Warszawie 1-12 kwietnia 2019 r.

TERMINY
Terminy na obecnym etapie nie są znane. Szkolenia zwykle trwają 5 dni i odbywają się pod koniec czerwca, w pierwszej połowie lipca lub w połowie sierpnia. W 2018 roku odbyły się w następujących miejscach:

 • Holocaust Museum Houston, Houston, Texas, 11-15 czerwca 2018
 • Jewish Foundation for the Righteous Institute at Columbia University, NYC, 24-28 czerwca 2018
 • Appalachian State University in Boone, North Carolina, 21-26 lipca 2018

Koordynatorem programu w Polsce jest Muzeum POLIN we współpracy z Ambasadą USA.

Realizacja programu uzależniona jest od otrzymanego dofinansowania Departamentu Stanu. Muzeum i organizatorzy pokrywają koszty udziału w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie). Uczestnicy proszeni są o pokrycie kosztów wizy B1/B2.

Więcej informacji o programie https://www.polin.pl/pl/system/files/attachments/broszura_edukacja-zaglada-us-pl.pdf

Informacje na stronie Muzeum: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/edukacja-o-zagladzie-szkolenia-dla-nauczycieli-w-usa

Zapraszamy.

 

 • Dni Otwarte Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego

PlakatZapraszamy na tegoroczne Dni Otwarte Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, stanowiące integralną część Chorzowskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się 1 kwietnia 2019 na terenie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Kampusie Chorzowskim Uniwersytetu Śląskiego.

Dni Otwarte stanowić będą unikalną okazję poznania oferty dydaktycznej Instytutu Fizyki, naszego zorientowanego na badania naukowe sposobu kształcenia studentów oraz naszej „kuchni badawczej” – najnowocześniejszych laboratoriów – oraz prowadzonych przez nas badań od kosmologii i teorii cząstek elementarnych po nanotechnologię, biofizykę leków oraz fizykę medyczną.

Najważniejsze jednak, że Dni Otwarte będą stanowić platformę wymiany opinii i doświadczeń. Bardzo liczymy, że rady i wskazówki Odwiedzających pozwolą nam – w odpowiedzi na wciąż zmieniające się potrzeby – ulepszyć naszą ofertę dydaktyczną.

Szczegółowy plan Dni Otwartych można znaleźć na stronie: www.fizyka.us.edu.pl/dzien-otwarty.

 

 • Zajęcia dla uczniów

Logo Logo

ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW – WYDZIAŁ INŻYNIERII ŚRODOWISKA I ENERGETYKI POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

W imieniu Władz Dziekańskich bardzo gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykładową dla uczniów szkół średnich.

Jest to oferta darmowych wykładów przygotowanych przez pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Z wybranym tematem przyjedziemy do szkoły lub Państwo z uczniami przyjadą na Wydział – wybór należy do Państwa.

Zobacz: oferta

Kontakt:
Mgr inż. Aleksandra Witrak / Samodzielny Referent Administracyjny
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki / Biuro Dziekana
ul. Konarskiego 18, pok. 134A, 44-100 Gliwice
+48 32 237 27 80

 • Ogłoszenie

Ogłoszenie

 • OFERTA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH dla nauczycieli

Logo Logo

Czytaj więcej...

 

 • "Żywa biblioteka"

Zaproszenie

 

 • PROJEKT "BAKCYL"

Logo

Lekcje nt. zarządzania finansami prowadzą wolontariusze, pracownicy instytucji finansowych.

Lekcje są prowadzone wg programów opracowanych przez ekspertów bankowości i dydaktyków nauczania, z uwzględnieniem podstawy programowej przedmiotów wiedza o społeczeństwie, doradztwo zawodowe i podstawy przedsiębiorczości.

Działamy pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Ministerstwa Finansów.

Projekt w całości jest sponsorowany i udział szkoły jest bezpłatny.

logo logo

W załączeniu zasady współpracyopisy lekcji i formularz terminów.

Szkołę można zgłosić na stronie http://bakcyl.wib.org.pl/dodajszkole.php

 

 • WSZOP - "Krok do kariery"

WSZOP

 

 • MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIE w Bytomiu

Zaproszenie

 • KOLEGIUM PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH

plakat

Zobacz więcej...

 

 • Wycieczki na Jurę - oferta

Wycieczki na Jurę dofinansowane z WFOŚiGW.

Koszt 1-dniowej wycieczki to zaledwie 15 zł. od ucznia!

Organizujemy również wycieczki 2-, 3-, 4- i 5-dniowe.
Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej w 3 ośrodkach organizuje w ciągu całego roku wycieczki dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich oraz innych grup. Zajęcia dostosowane są do możliwości i zainteresowań uczniów.

Wycieczki 1-dniowe-15 zł. od osoby
Wycieczki 2-dniowe -90-100 zł. od osoby
Wycieczki 3-dniowe - 180-200 zł. od osoby
Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, całodniowe atrakcje.
Ośrodki w których odbywają się warsztaty:
- Zajazd i Rancho w Podlesicach koło Zawiercia
- Hotel Jurajski Olsztyn w Olsztynie k. Częstochowy
- Gościniec Orlik w Mirowie k. Myszkowa

W trakcie zajęć zapewniamy:
- przeprowadzenie warsztatów i wycieczek przez kadrę instruktorów i przewodników
- korzystanie z pomocy naukowych, sprzętu, pracowni dydaktycznych ośrodków

Za dodatkową opłatą: przejazd i odwóz autokarem lub busem grupy z i do szkoły/placówki –
( w zależności od długości przejazdu; niskie ceny ze względu na korzystne, długoletnie umowy z przewoźnikami )

PROGRAM WYCIECZKI W PODLESICACH, OLSZTYNIE I MIROWIE w  2018/2019r:
Warsztaty 1-dniowe:
9.:30 przyjęcie i powitanie grupy, omówienie, tematu, celu i trasy
oraz BHP, toaleta
10.00 – 12.30 warsztaty– I część, zajęcia terenowe
12.30 – 13.00 swój prowiant lub posiłek w naszej restauracji
13.00 - 14.00 warsztaty - II część warsztaty w terenie lub zajęcia rękodzielnicze w ośrodku
14.00 zakończenie warsztatów, konkurs, nagrodzenie uczestników, powrót

Z zajęć terenowych planujemy np. zajęcia:
- Zbieranie i badanie skał, minerałów i skamieniałości w odkrywce skalnej
- Tajemnice zamków jurajskich Mirów – Bobolice.

Z zajęć stacjonarnych planujemy np. zajęcia:
- Tkactwo
- Filcowanie wełny
-Ceramika średniowieczna – zajęcia z gliny.

Zapraszam do kontaktu: Sylwia 786-955-664
     

 • PROGRAMY STYPENDIALNE DLA UCZNIÓW

Stypendium to często jedyna szansa dla młodych osób, aby rozwinąć skrzydła – rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w programach edukacyjnych, a także zaspokoić podstawowe potrzeby.

Baner

Fundacja Dobra Sieć od ponad 9 lat podejmuje działania na rzecz podnoszenia świadomości o istnieniu zróżnicowanych programów stypendialnych, przyznawanych nie tylko w szkołach, lecz również przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i firmy.
Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informujemy o wszystkich polskich programach stypendialnych. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych (krajowych i zagranicznych), staży oraz konkursów edukacyjnych, skierowaną do uczniów, nauczycieli, rodziców, artystów i sportowców.

Czytaj szczegółowe informacje...

 

 • WYŻSZE SZKOŁY BANKOWE – OFERTA WARSZTATÓW

CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić? 

Cyberprzemoc – jak się chronić? 

Bloger, vloger, influencer – zawód czy hobby?

Wystąpienia publiczne – jak się nie dać tremie?

Czytaj o ofercie...

 

 • Oferta OSK

Oferta OSK

 • Akcja "Pokażmy co nas łączy"

Organizator akcji: WAGO

Logo

Kampania ma na celu wsparcie potrzebującej Rodziny biorącej udział w znanym programie: Nasz Nowy DOM.

Należy zrobić zdjęcie z produktem WAGO, w regale, gdzie jest WAGO, lub z łapką – dostępna na warsztatach szkolnych i wysłać ze zgłoszeniem http://www.elektrobohater.pl/

Każde zgłoszenie to 10 zł dla Rodziny 10pkt w Programie Akademia el12

UWAGA: w formularzu należy wpisać hasło szkoła – przy nazwisku!

Każdy, kto to zrobi, otrzymuje symboliczną odznakę i naklejkę

W tej akcji chodzi o pomaganie. Akcja ma charakter ogólnopolski – możemy dołożyć swoją cegiełkę.

Koordynator w Szkole: Pan Daniel Sowa

  

 • Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - oferta edukacyjna

Zobacz ofertę...

 

 • Lekcje muzealne

Dla szkół, przeprowadzane w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach

Lekcje Lekcje

 • “LEKCJE z ZUS”

Serdecznie zapraszamy do udziału w 5 edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Logo

 • „Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych,
 • uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi,
 • nasz projekt gości w szkołach od 2014 r.,
 • liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie od pierwszej edycji,
 • uczniowie mają możliwość uczestnictwa w Olimpiadzie Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”,
 • nasza Olimpiada przyciąga coraz więcej uczniów, w 2018 r. wzięło w niej udział ponad 30 tysięcy młodych ludzi, z 912 szkół w całej Polsce,
 • laureaci Olimpiady (uczniowie oraz szkoły) mogą liczyć na atrakcyjne nagrody!

Co oferujemy: do dyspozycji szkół, zupełnie bezpłatnie, są dostępne: zeszyty dla ucznia i nauczyciela, materiały multimedialne do prowadzonych lekcji, szkolenia dla nauczycieli, opieka merytoryczna nad całością prowadzonego projektu.

Zapraszamy do udziału w 5 edycji „Lekcji z ZUS”. Zgłoszenia szkół prosimy kierować:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefonicznie pod numerami: 32 34 90 622, 502 009 200 

Barbara Muc, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie Wydział Organizacji i Analiz
ul. Dąbrowskiego 45, 41-500 Chorzów, tel. 32 349-06-22, kom. 502 009 200

 • „W ciemności”

Plakat

Interaktywny spacer w całkowitych ciemnościach. 

Miejsce: budynek przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach

Rezerwacje: tel. 797630631

Strona internetowa: http://waznemiejsce.pl

Koszt: 19,90 zł/osoba

 

Plakat Plakat

Więcej informacji

 

 • GPW

Fundacja GPW zaprasza do skorzystania z oferty wizyt edukacyjnych w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w roku szkolnym 2018/2019.

GPWPierwsze wolne terminy na okres wrzesień – grudzień 2018 roku są już dostępne w internetowym systemie rezerwacji pod adresem https://www.wizytyszkolnegpw.pl/.  

Kolejne terminy będą dodawane sukcesywnie.

Program wizyt edukacyjnych skierowany jest do zorganizowanych grup młodzieży szkolnej ze szkół ponadpodstawowych. Maksymalna ilość osób dla jednej grupy wynosi 40 osób. Zorganizowane grupy szkolne mogą zapoznać się z filmem, który został wyprodukowany na podstawie scenariusza przygotowanego przez młodzież licealną oraz z prezentacją na temat giełdy, poznać fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także obejrzeć figurę giełdowego byka i Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

 

 • Oferta GWSH

Akademickie Biuro Karier Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach zaprasza do współpracy.

W załączniku lista warsztatów i prelekcji adresowanych do uczniów szkół średnich.

Zobacz ofertę... 

http://www.biurokarier.gwsh.pl/

 

 • Wilk Elektronik SA

W imieniu firmy Wilk Elektronik SA, polskiego producenta pamięci komputerowych zapraszamy uczniów klas o profilu informatycznym, mechatronicznym bądź elektronicznym Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych do odwiedzenia naszej fabryki w nowym roku szkolnym 2018/2019.  

Organizowane przez nas rok rocznie wizyty uczniów cieszą się niesłabnącą popularnością ponadgimnazjalnych szkół technicznych. Podczas wizyty przybliżamy uczniom proces produkcji pamięci komputerowych, stosowane przez nas rozwiązania w zakresie IT, jak również system zarządzania produkcją stosowany w naszej firmie.

Liczymy, że wizyta w naszej firmie będzie doskonałym uzupełnieniem programu nauczania, a uczniom pomoże w wyborze drogi zawodowej.

W razie zainteresowania wizytą w naszej firmie oraz w celu ustalenia szczegółów spotkania, proszę o kontakt:

Iwona Jałowy

PR & Marketing Manager

T.

+48 32 736 90 50

+48 665 404 003

F.

+48 32 736 90 01

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • CEO – propozycje 2018/2019

Logo

Dziękując za dotychczasową współpracę, przesyłamy Państwu propozycje programowe Centrum Edukacji Obywatelskiej na nowy rok szkolny 2018/2019. Zachęcamy do poznania nowych edycji naszych programów i skorzystania z nich. 
Od ponad 20 lat współpracujemy z placówkami oświatowymi w zakresie całościowego rozwoju szkoły, doskonalenia kompetencji nauczycieli, projektów uczniowskich z edukacji obywatelskiej, historycznej, kulturalnej, ekonomicznej, globalnej, a także nauk matematyczno-przyrodniczych. Prowadzimy studia, warsztaty i kursy dla dyrektorów, nauczycieli i uczniów, organizujemy konferencje, tworzymy i udostępniamy w Internecie materiały edukacyjne. Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej jest organizacją pożytku publicznego.

Nasze aktualne propozycje programowe z różnych obszarów: 

Logo Filmoteka Szkolna. Akcja!
Przygotowanie do pracy z filmem na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych
Logo Historionauci
Historia odzyskania niepodległości poprzez opowieści o obiektach muzealnych
Logo Klimat to temat!
Program edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju i przeciwdziałania zmianom klimatu
Logo Młodzi Przedsiębiorczy
Nauka ekonomii i przedsiębiorczości na platformie internetowej 
i warsztatach
Logo Młodzi w Akcji. Wiwat niepodległość!
Działania uczniowskie związane z lokalnymi bohaterami polskiej niepodległości
Logo Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
Nagroda dla nauczycieli uczących tolerancji i solidarności
Logo Nauczycielska Akademia Internetowa 
Praktyczne kursy internetowe o metodach i technikach nauczania oraz oceniania
Logo Rozmawiajmy o uchodźcach
Kluby dobrej rozmowy w szkołach, wsparcie merytorycznej dyskusji z poszanowaniem różnych opinii
Logo Solidarna Szkoła
Angażowanie w inicjatywy kształtujące u uczniów poczucie tożsamości historycznej i solidarności społecznej
Logo Szkoła Demokracji
Rozwój samorządności uczniowskiej i większe zaangażowanie uczniów i uczennic w życie szkoły 
Logo Szkoła Tolerancji
Dzień Patrioty i Patriotki XXI w. świętowany w szkołach
Logo Warsztaty dla rad pedagogicznych
Praktyczne wspieranie skutecznego rozwoju szkoły

 

Naszą pełną, aktualną propozycję programową znajdziecie Państwo na stronie: glowna.ceo.org.pl/rekrutacja

Jeśli nie znajdujecie Państwo swojej szkoły/instytucji na liście lub macie inne pytania – prosimy o kontakt z koordynatorami interesujących Państwa programów (zakładka Kontakt na stronach programowych) lub e-mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzymy pięknych wakacji i wielu owocnych działań edukacyjnych w nowym roku szkolnym!

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10, 00-666 Warszawa
ceo.org.pl
tel. (22) 875 85 40

 

stopka