Wizyta francuskiej młodzieży w Śl.TZN

Z końcem sierpnia 2017r. gościła w Katowicach i okolicznych miastach delegacja Liceum Technicznego LASALLE z Saint-Étienne, francuskiego miasta partnerskiego Katowic. Była to młodzież ucząca się na poziomie BTS (szkoła policealna), na specjalności elektrotechnika oraz opiekunowie grupy: ABBOUD Walid i  LANNAREIX Ludovic.

Przyjazd francuskich gości do Regionu Śląskiego miał na celu zapoznanie z systemem kształcenia zawodowego, zwiedzenie zakładów przemysłowych w kilku miastach oraz nawiązanie kontaktów z partnerami do przyszłej współpracy.

W dniu 30.08.2017r. kilkunastoosobowa grupa Liceum Technicznego LASALLE odwiedziła Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe.

Podczas spotkania młodzież francuska zobaczyła naszą Szkołę, pracownie dydaktyczne i komputerowe, laboratoria do nauki zawodów,
w których kształcimy, oraz warsztaty szkolne, będące aktualnie w remoncie. Przedstawiliśmy gościom ofertę edukacyjną, warunki kształcenia i działalności zawodowej, jakie posiadają Śl.TZN w zakresie dziewięciu zawodów, częściowo zbieżnych z profilem ich szkoły (elektryk, elektronik czy energetyk).

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zaprezentować Szkołę i dokonać wymiany doświadczeń w zakresie szkolnictwa zawodowego. Gospodarzem, przyjmującym grupę francuską, z ramienia Śl.TZN była Pani Wicedyrektor Danuta Kleinert.

Wizyta francuskiej młodzieży w Śl.TZN

Wizyta francuskiej młodzieży Wizyta francuskiej młodzieży
Pamiątkowe zdjęcie w Śl.TZN

Grupa złożyła również wizytę na budowie nowego bloku operacyjno-ratunkowego na Ochojcu w Katowicach.

Wizyta francuskiej młodzieży Wizyta francuskiej młodzieży Wizyta francuskiej młodzieży

Wizyta francuskiej młodzieży w Śl.TZN Wizyta francuskiej młodzieży w Śl.TZN

Grupa francuska w Zabrzu

Dziękujemy Panu  Robertowi Pyce, Dyrektorowi Zarządzającemu Domu Miasta Saint-Étienne w Katowicach (Maison de la Ville de Saint-Étienne a Katowice) za udostępnienie zdjęć.

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy