Pożegnanie Absolwentów

Absolwent

Kolejny rocznik absolwentów opuścił szkolne mury Śl.TZN. Żegnaliśmy maturzystów ośmiu klas technikum podczas uroczystości „Ostatni dzwonek” 26 kwietnia 2019 r

Słowa podziękowania i życzeń skierowały w tym ważnym dla klas IV dniu Pani Dyrektor Aneta Łosiewicz i Pani Maria Kostrzewska – Staniszewska, w imieniu Rady Rodziców.

 Foto Foto

Najzdolniejszym uczniom wręczone zostały świadectwa ukończenia Szkoły z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz „Tarcze z Laurem”. Z rąk Dyrekcji i Wychowawców otrzymali je:

z klasy 4a: Adrian Bożek, Piotr Kliś i Marek Rybarczyk; z klasy 4b – Łukasz Grobelczyk; Brygida Blin, Elżbieta Bielawa, Wiktoria Dymińska, Paweł Oleownik, Adam Pawleta oraz Anna Piernikarczyk – klasa 4c; Krzysztof Meler, Zuzanna Piekarczyk, Szymon Terczyński i Tadeusz Wachowski (również „Tarcza z Laurem”) z klasy 4d; absolwenci klasy 4g: Michał Fajkis, Bartłomiej Grabania, Andrzej Kokoszka, Jakub Snarski, Mateusz Śliwka i Wojciech Szymański, który otrzymał także „Tarczę z Laurem”; z klasy 4i: Tomasz Dudzik, Marcin Jurecki i absolwent o najwyższej średniej ocen 5,73 – ALEKSANDER PROBOSZCZ, uhonorowany „Złotą Tarczą Śl.TZN”; pięcioro uczniów klasy 4n: Izabela Bogdańska, Kacper Frukacz, Michał Olszyczka, Patryk Pyrcik i Maciej Żurawski. Za działalność społeczną na rzecz klasy i Szkoły Maciej Szatko z klasy 4ek otrzymał „Tarczę z Laurem”. Ceremonii nagradzania prymusów towarzyszyły gromkie brawa, a nawet owacje!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczono zwycięzcom konkursów, najlepszym czytelnikom, uczniom zaangażowanym w działalność na rzecz klasy, Samorządu Uczniowskiego oraz różne formy zajęć pozalekcyjnych:

Marek Rybarczyk – za I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, Bartosz Drzensla – za II miejsce; Bartłomiej Grabania – wicemistrz Szkolnego Konkursu Ortograficznego; najlepsi w konkursach niemieckojęzycznych: Dawid Szyja i Igor Masson (klasa 4i); Łukasz Grobelczyk, Tomasz Bednorz (4i), Maciej Żurawski – czołowi matematycy w Szkole; najlepsi czytelnicy 2018/2019: Piotr Topolnicki (4i), Katarzyna Komander (4c); Zuzanna Piekarczyk – za aktywna działalność na rzecz biblioteki szkolnej; Adam Pawleta – za pracę w samorządzie klasowym i reprezentowanie Szkoły w licznych konkursach chemicznych; Elżbieta Bielawa i Natalia Bajorek – za aktywną pracę na rzecz klasy; Zuzanna Piekarczyk i Adrian Bożek – za udział w życiu Szkoły i aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim.

 

Foto Foto Foto Foto

Z kolei, wyróżniona została liczna grupa sportowców, którzy reprezentowali Śl.TZN w wielu dyscyplinach i zdobywali medale, puchary, dyplomy:

Mariusz Duda (4n), Szymon Głowania (4ek), Michał Myszor (4b), Wojciech Kozłowski (4a), Kamil Jarosz (4b), Grzegorz Sojka (4b), Szymon Terczyński (4d), Tomasz Barnaś (4d), Adam Pawleta (4c), Beniamin Kondera (4b), Maciej Pyka (4n), Maciej Żurawski (4n), Jakub Stokfisz (4n), Dawid Szyja (4i), Kacper Trzaska (4ek), Paweł Krupowicz (4b), Artur Błażkowski (4a), Seweryn Krzemiński (4b), Pawel Cieleban (4a), Maciej Żak (4n), Mateusz Berzowski (4i), Filip Widuch (4n), Piotr Kliś (4a), Jędrzej Klus (4i), Arkadiusz Latusek (4i), Maciej Szatko (4ek), Piotr Gil (4i), Kaja Borkowska, Elżbieta Bielawa, Sandra Brzezińska, Aleksandra Piwczyk z klasy 4c.

 

Foto Foto

Po uroczystości maturzystów zaproszono na rozdanie świadectw w salach.

Prowadzący akademię Rafał Zgrzywa z klasy 3ek w imieniu całej społeczności, w szczególności Dyrekcji, Rodziców i Wychowawców, życzył absolwentom słonecznych i pełnych przygód wakacji.

Foto

 Fotoleracja w Galerii....

stopka