KTG KARASOL & Śl.TZN – WSPÓŁPRACA

W roku szkolnym 2018/2019 Śl.TZN nawiązały współpracę z Klubem Twórców Górnośląskich KARASOL. Szkolnymi koordynatorami są: Pani Danuta Kleinert i Pani Agnieszka Dworak.

Tytułem wstępu – krótka prezentacja KTG. KARASOL

PlakatKlub Twórców Górnośląskich KARASOL powstał jesienią 2016 roku jako autorski pomysł Pana Gintera Pierończyka – klub dobrowolny i samorządny. Założycielami zostali Pan Ginter Pierończyk i Pan Aleksander Lubina. Nazwa KARASOL oznacza po śląsku karuzelę.

KARASOL powstał na Górnym Śląsku, stąd jego zamiarem jest czerpanie z dorobku mieszkańców Górnego Śląska i pozostawienie po sobie dobrej pamięci. Działając jako klub otwarty i niesformalizowany, umożliwia spotkania twórcom wszelakiego rodzaju celem nieskrępowanego dyskutowania i przedstawiania własnych inicjatyw. KARASOL wspiera swoich członków i sympatyków poprzez publikowanie ich utworów i poglądów na forum KARASOLa, podczas spotkań i na stronach internetowych. W ramach swej działalności klub współpracuje również ze szkołami.

Źródło informacji: www.karasol.pl  Zachęcamy do odwiedzenia strony!

Wydarzenia w ramach współpracy

25 września 2018 uczniowie klasy 1b oraz 1d udali się do Teatru Nowego w Zabrzu, aby obejrzeć spektakl pt. „Dziennik Anny Frank”, wyreżyserowany przez Pana Krzysztofa Prusa. Problematyka sztuki, oparta na „dokumencie o nadzwyczajnej wartości dla świata”, mająca zarazem współczesne przesłanie o relacjach w rodzinie, wzbudziła zainteresowanie młodzieży i nauczycieli – opiekunów.

Spektakl Spektakl Spektakl Spektakl

23 października 2018 miał miejsce wykład reżysera „Dziennika Anny Frank”, Pana Krzysztofa Prusa, w którym wzięły udział klasy obecne na spektaklu oraz Szkolne Koło Teatralne. Zaproszony Gość w interesujący sposób opowiedział o pracy nad realizacją przedstawienia. Bezpośredni kontakt oraz możliwość poznania twórcy i jego koncepcji artystycznej były cennym doświadczeniem, rozwijającym osobowość uczestników spotkania, za co serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Prusowi.

Spotkanie Spotkanie Spotkanie Spotkanie Spotkanie Spotkanie

6 listopada 2018 – oficjalna inauguracja wzajemnej współpracy – Gośćmi byli: Pan prof. Jan Kaźmierczak, Pan Aleksander Lubina – współzałożyciela KTG KARASOL oraz koordynatorki projektu – Pani Urszula Nierada-Kwiatkowska i Pani Ewa Kwaśniak.

Pan profesor wygłosił wykład, skierowany do uczniów klas pierwszych Śl.TZN, na temat kształcenia na wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Śląskiej oraz perspektyw badawczych i możliwości tego kierunku.

Kim jest profesor Jan Kaźmierczak?

Profesor nauk technicznych, nauczyciel akademicki, specjalista ds. technologii innowacyjnych (inżynieria produkcji, zarządzanie innowacjami, ocena społecznego oddziaływania innowacyjnych technologii i produktów) , Wiceprzewodniczący Komitetu Inżynierii Produkcji PAN, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii, samorządowiec (w latach 2002–2006 zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Gliwic, następnie do 2007 był radnym i przewodniczącym gliwickiej Rady Miejskiej), poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Natomiast Pan Aleksander Lubina w trakcie spotkania przedstawił zarys współpracy KTG KARASOL z naszą Szkołą.

Szanownym Gościom za uświetnienie uroczystości składamy słowa podziękowania!

Wykład Wykład Wykład Wykład Wykład

Uprzejmie dziękujemy za relacje ze spotkań, które umieszczone zostały na: