COP24 – SZCZYT KLIMATYCZNY ONZ w KATOWICACH

Zaproszenie Zaproszenie Zaproszenie

WOLONTARIAT - COP24 - ZAPROSZENIE!
PROSIMY UCZNIÓW Śl.TZN o zgłaszanie się jako WOLONTARIUSZY na SZCZYT KLIMATYCZNY COP24 w Katowicach
Termin rejestracji: do 15 X 2018

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018.

Do Katowic przybędzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów, by obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

Szczegółowe informacje o konferencji na stronie www.cop24.katowice.eu oraz www.cop24.gov.pl.

Organizacja tak dużego wydarzenia to olbrzymie logistyczne wyzwanie, wymagające współpracy wielu osób i podmiotów z całego kraju, a także wsparcia ochotników. Dzięki pracy wolontariuszy uczestnicy spotkania będą mogli swobodnie poruszać się po mieście i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji – mówi Agnieszka Lis, pełnomocnik prezydenta Marcina Krupy ds. Organizacji Pozarządowych.

Zostań wolontariuszem na Szczycie Klimatycznym!

Interesują Cię zagadnienia dotyczące klimatu i ochrony środowiska? Chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości? Dołącz do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach – dynamicznie rozwijającej się stolicy ponad dwumilionowej metropolii.

ZGŁOSZENIA:

Zadania dla wolontariuszy

Wolontariuszy zaangażujemy do działań w przestrzeni miasta – włączymy ich do obsługi punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej, dedykowanej organizacjom pozarządowym i aktywistom. Wolontariusze będą wykonywać swoje działania w Katowicach i w Krakowie.

Kogo szukamy?

Do wolontariatu zapraszamy osoby pełnoletnie (warunek konieczny), posługujące się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym komunikację z uczestnikami konferencji, dyspozycyjne w terminie od 26 listopada do 20 grudnia (praca w systemie zmianowym, zgodnie ze zgłoszoną dyspozycyjnością). Mile widziane doświadczenie wolontariackie, znajomość innych języków obcych (np. francuski, hiszpański, rosyjski, niemiecki lub inne) i umiejętność pracy w zespole. Dodatkowymi atutami będzie także wiedza z zakresu ekologii, ochrony środowiska, stosunków międzynarodowych czy międzynarodowej współpracy gospodarczej. Zależy nam, by wolontariusze COP24 stali się zgranym i przyjacielskim zespołem, który sprawi, że goście konferencji będą w Katowicach czuli się „jak u siebie”.

Co oferujemy?

Dla wszystkich wolontariuszy przygotujemy specjalny „pakiet wolontariacki”, w skład którego wejdzie strój, identyfikator, pamiątkowe gadżety i certyfikat. Podczas działań zapewnimy ciepły posiłek i napoje, ubezpieczenie NNW oraz dostęp do bezpłatnej komunikacji publicznej. Dla zainteresowanych przygotujemy również zaświadczenia dotyczące realizacji praktyk studenckich. Wolontariat podczas COP24 to również szansa na udział w międzynarodowym wydarzeniu, możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności i doświadczeń oraz okazja do nawiązania nowych znajomości.

Jak się zgłosić?

- Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie  podczas COP24  powinny wypełnić  formularz  rekrutacyjny dostępny pod adresem: http://katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października br. Wolontariusze zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w obowiązkowych szkoleniach, które odbędą się w listopadzie, na terenie miasta Katowice – zapowiada Milena Skupień – Lisgarten, która odpowiada za rekrutację i nadzór nad wolontariuszami. W razie dodatkowych pytań dotyczących wolontariatu lub procesu rekrutacji prosimy o zapoznanie się z FAQ lub o kontakt mailowy z koordynatorkami wolontariatu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorem wolontariatu jest Urząd Miasta Katowice.

JoHempel 201711 Conference COP23 Bula-Zone Merkel-Macron-Guterres Bonn

JoHempel 201711 Conference COP23 Opening Cermony Bonn